YGS ve LYS Sitesi

LYS Başvuruları

Posted on: 30/03/2011

2011 LYS Başvuruları

YGS geride kaldı, artık LYS’ye odaknlanma vaktidir. Bu yazımızda 2011 LYS Başvuruları hakkında kısa bilgiler verceğiz.

 

YGS sonuçlarının  yazımızda belirttiğimiz üzere sınavdan sonraki 1 ay içerisinde açıklanacağı belirtilmişti. Ancak geçen seneki yıllara baktığımızda bunun 3 hafta içerisinde tamamlanacağını da tahmin edebiliriz. Burada önemli olan eve sonuç belgesinin gönderilmeyeceği, sonuçlara internet üzerinden bakılacağı. Detaylar için “2011 YGS sonuçları ne zaman açıklanacak ?” yazımıza bakabilirsiniz.

YGS sonuçlarına göre YGS’den 180 ve üzeri puan alan adaylar LYS’ye girme hakkı elde ederek başvurularını yapabiliyorlar. Yine başvurular internet üzerinden ÖSYM’nin web sitesindeki aday işlemleri sayfası (ais.osym.gov.tr) üzerinden kolaylıkla yapılabilecek.

Önümüzdeki günlerde LYS Başvuru Kılavuzu 2011‘in yayınlanması bekleniyor. Bu kılavuzdaki bilgiler neticesinde başvuru süreci daha da netleşecektir. Kılavuz yayınlanır yayınlanmaz haberimiz güncellenerek buraya eklenecektir.

 

 

YGS’den sonra ÖSYM tarafından yapılan en son açıklamaya göre

LYS Başvuru Tarihleri şu şekildedir:


25.04.2011 – 29.04 2011

 

Yani LYS Başvuruları, 27 Mart 2011 Pazar günü yapılacak YGS sınavından 1 ay sonra sonra başlamış olacak. Bu sürede YGS sonuçları da açıklanmış olacak.  Bu süreden sonra ise 25 Nisan 2011 Pazartesi günü başlayacak olan LYS Başvuruları 29 Nisan 2011 Cuma günü sona erecek.

Başvurular ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri, Ortaöğretim Kurumları (yani liseler) ve http://www.osym.gov.tr üzerinden yapılabilecek.
ÖSYM tarafından 2011 yılına ait başvuru tarihlerinin çok mücbir (zorlayıcı) sebepler dışında asla uzatılmayacağı da yapılan resmi açıklamada önemle vurgulanmıştı. Bu nedenle sınava başvuru yapacak arkadaşlarımızın bu tarihlere özellikle dikkat etmelerini belirtmek isteriz.

Dileyen arkadaşlarımız aşağıdaki resmi bilgisayarındaki masaüstüne kaydederek ya da yazıcıdan çıktısını alarak başvuru tarihleri konusunda daha dikkatli olabilirler:

 

2011 LYS Başvuruları

 

 

2011 LYS Tarihleri için aşağıdaki haberimize bakabilirsiniz:

2011 LYS Ne Zaman, LYS Tarihleri

 

 

LYS başvuruları (20110) ile ilgili güncel haberleri 2011 lys kategorimize giderek kontrol etmenizi öneririz.

 

 

Not: Daha önce 19-27 Nisan 2011 olarak açıklanan başvuru tarihleri yapılan son açıklamaya göre 25-29 Nisan 2011 olarak değiştirilmiştir. Diğer sitelerde karşılaşabileceğiniz güncellenmemiş verilere karşı dikkatli olmanızı ve arkadaşlarınızı bu konuda uyarmanızı tavsiye ediyoruz.

 

Tüm arkadaşlara başarılar diliyoruz..

 

 

İlgili Diğer Haberler:

2011 LYS Ne Zaman, LYS Tarihleri

LYS Başvuru Tarihleri 2011

 

kaynak:ygslys.blogcu.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: