YGS ve LYS Sitesi

LYS Sonuçları Öğren

Posted on: 15/07/2010

Tavsiye Site:

(Haber detayları sayfanın daha altındadır)

Hangi Üniversite Tercih robotuwww.hangiuniversite.com

Tercih robotları arasında şüphesiz en profesyoneli, en gelişmişi. Siteye girip üye olarak pek çok istatistikten yararlanabliyorsunuz. Sitenin bir diğer artısı ise üyelerin istatistiklerine bakarak aynen ÖSYM’nin yaptığı gibi bir tercih provası oluşturması. Şu an 35.000’i aşkın sayıdaki üyesi arttıkça, sistemin sunduğu veriler de neredeyse gerçeğiyle aynı olacak ! Sitede tanıtımında şu ifadelere yer veilmiş;

“Bu sene değişen sınav sistemi ve puan türleri, yeni açılan üniversiteler, referans taban puan olmaması derken zaten endişeli olan kafalar, iyice karıştı. İşte hangiuniversite.com öğrencilere bu yolda rehberlik etmek ve tercih provası ve yerleştirme simülasyonu daha etkin tercihler yapmak için hazırlandı.Tıpkı deneme sınavları gibi deneme tercihleri de size genel eğilimle ve seviyenizle ilgili iyi bir fikir verecek.”

Sitenin standart üyelik ve premium üyelik olmak üzere iki farklı üyelik şekli var:

Standart Üyelik (ücretsiz)

Standart üyelik avantajları şöyle anlatılmış:

” Tüm üniversiteler hakkında en güncel bilgilere ulaşabilecek ve girmek istediğiniz bölümleri daha yakından tanıyabileceksiniz. Seçtiğiniz bölümlerin kaç kişi tarafından ve hangi sıradan tercih edildiğini görebileceksiniz. Ayrıca bu bölümlere yerleştirilme olasılığınızı daha iyi değerlendirebileceksiniz.”

Premium Üyelik

(Vodafone Cep Özgür’lülere Ücretsiz ! – Diğer opertör kullanıcılarına 10 TL)Vodafone Cep Özgür'lere ücretsiz

Premium üyelik avantajları ise şöyle anlatılmış:

” Standart bir üyenin yapabildiği her şeye ek olarak hangiuniversite.com’un en önemli özelliği olan tercih provasından yararlanabileceksiniz. Böylece, tercihlerinizi kazanma olasılığınızı binlerce adayın puanlarıyla karşılaştırarak göreceksiniz. Ayrıca sistemdeki tercihler doğrultusunda tahmini taban puanları öğrenip alternatif tercihler oluşturabileceksiniz. Üniversitelerin kontenjan açıkları ve ek listelerini herkesten önce öğrenme şansınız olacak.”

Eğer Vodafone Cep Özgür kullanıcısı değilseniz premium üyelik için 10TL vermeniz gerekecek. Burada ise bu tutarı cep telefonundan ödeme imkanı sunulmuş. Yani premium üyelik bedeli sizin onayınızla bir kereliğine cep telefonunuzdaki TL’den düşülüyor ya da faturanıza borç olarak ekleniyor.

Üye olmak çok kolay !

Hangi Üniversite.com Tercih Rehberi ÜyelikÜyelik sayfalarında sizi soldaki gibi bir form karşılıyor. Bu formu doldurmak yaklaışk yarım dakikanızı alıyor ve akabinde e-mailinize gönderilen linki tılayarak üyeliğinizi aktifleştirmiş oluyorsunuz.

Formda yer alan Cep Telefonu alanını doldurmak mecburi değil. Bu alanın yanındaki * işareti ise burayı dolrumanın mecbur olduğunu anlatmıyor, aksine sayfa altındaki şu avantajı haber veriyor:

” * Üniversitelerin kontenjan açıkları, ek listelerinden ve ÖSYM tarafından yapılan yeni açıklamalardan anında haberdar olabilmek için cep telefon numaranızı giriniz ”

http://www.hangiuniversite.com ‘a

Standart Üye Olmak İçin Tıklayınız

Premium Üye Olmak İçin Tıklayınız (Vodafone Cep Özgür’lülere Ücretsiz ! )

LYS SONUÇLARI

Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçları bugün saat 10.30‘da açıklanacak.

LYS Sonuçları 'nı beklerken..
Sınavları düzenleyen Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, sınav sonuçlarına ilişkin bilgi vermek amacıyla saat 10.00’da YÖK’te basın toplantısı düzenleyecek.

Adaylar, sınav sonuçlarını saat 10.30’dan itibaren http://lys.osym.gov.tr ve http://lys2010.osym.gov.tr internet adreslerinden öğrenebilecekler.

Sınav açıklanmadan önce öğrencileri ÖSYM’ce hazırlanmış bilgi ekranı karşılıyor. Ekran şu şekilde;

ÖSYM

2010-LYS Sonuçları


(15.7.2010)

Sonuç açıklama zamanı : 15.7.2010 10:30:0

Sistem zamanı : 15.7.2010 9:34:26

Açıklama zamanı geldiğinde tekrar deneyiniz.

Ana Sayfa

K6U15:11009

İlgili adresler saat 10:30’da ise TC Kimlik numarası ve doğrulama kodu alanlarının yer aldığı sorgulama ekranı şeklinde tekrar düzenlenecek.

Açıklamanın yapılacağı 10:30 civarında sistemde yavaşlığın ya da hiç açılamamanın yaşanması ihtimali var. Bu gibi durumlarda adaylar 5er dakika arayla ilgili sayfaya tekrar girmeye çalışabilirler.
Sınava giren ve sınavı geçerli sayılan tüm adaylara LYS Sınav Sonuç Belgesi gönderilecek. Bu belgede adayın her testteki doğru ve yanlış cevap sayısı, LYS puanları ve başarı sıraları, OBP ve AOBP’leri, yerleştirme puanları ve başarı sıraları yer alacak. Sınav sonuç belgesinde bir adayın yerleştirmede kullanılmayacak olan puanları yer almayacak.

ÖSYM, LYS’yi 19-20 ve 26-27 Haziran 2010 tarihlerinde toplam 5 oturumda gerçekleştirmişti. LYS-1 Matematik Sınavı’na 601 bin; LYS-2 Fen Bilimleri Sınavı’na 276 bin 900; LYS-3 Edebiyat-Coğrafya Sınavı’na 635 bin; LYS-4 Sosyal Bilimler Sınavı’na 349 bin 100; LYS-5 Yabancı Dil sınavı’na 31 bin 300 aday katılmıştı.

LYS’de uygulanan testlere verilen cevaplar her test için ayrı ayrı değerlendirmeye alındı. Bir adayın katıldığı sınavlarda yer alan her test için bir standart puan hesaplandı. Bu standart puanlar, testlerin ağırlık oranları kullanılarak Ağırlıklı LYS (ALYS) puanları hesaplandı. ALYS puanlarından her biri kendi içinde en küçüğü 100, en büyüğü 500 olan puanlara dönüştürülerek LYS puanları oluşturuldu.
LYS’de 180 ve üzerinde puan alanlar, LYS puan türleri ile öğrenci alan lisans programlarını tercih yapmaya hak kazanacak.
Sınavı kazanarak tercih listesi hazırlayan adaylar, tercih formlarını 26 Temmuz – 6 Ağustos arasında teslim edecekler.

Dileyen arkadaşlarımız LYS sonuçları ile ilgil yorumlarını LYS Yorumları, LYS Sonuçları Yorumları sayfamız aracılığyla paylaşabilirler.

Umarız herkes için hayırlısı olur..

Kaynak: ygslys.blogcu.com

Etiketler: lys sonuçları,lys sonuçları 2010,lys sonuçları öğrenme,lys sonuçları ösym,lys sonuçları açıklandı mı

Reklamlar

1 Response to "LYS Sonuçları Öğren"

slm ben bazı hadıseler yuznden tercıh yapamdım acaba tercıhler en son ne zaman net 11 agustos yazıyordu ban yardımcı olursanız sevınırım
eger zaman gecmıse ıkıncı bır tercıh hakım var mı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: