YGS ve LYS Sitesi

LYS Başvuruları 31 Mayıs’a Uzatıldı

Posted on: 25/05/2010

Haberi sevgili bogcu arkadaşımızın sitesinden aynen aktarıyorum:

Müjde: LYS Son Başvuru Tarihi 31 Mayıs’a Uzatıldı !

YGS LYS alanında önde gelen sitelerden olan ygslys.blogcu.com üzerinden  LYS’ye Başvuru Yapamayanlar Var! başlığıyla duyurduğumuz ve bu konuda mağdur olan pek çok arkadaşımızın fikir alışverişinde bulunduğu, ortak eylem planları hazırladığı haberimizden sonra az önce mükemmel bir haber aldık !

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) adayları için internet sitesinden duyuru yaptı.

Duyuruda, 2010 LYS başvuru ücretini yatırıp başvuru işlemini zamanında yapamayan veya başvurusunu tamamlayıp yanlış yaptığı sınav tercihlerini düzeltmek isteyen adaylara 31 Mayıs 2010 tarihine kadar süre verildiği bildirildi.

Duyuruya göre, adaylar, ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan formu doldurarak, 31 Mayıs akşamına kadar kişisel olarak ÖSYM sınav merkezi yöneticiliklerine veya ÖSYM bürolarına elden teslim edecekler.

ÖSYM Tarafından yapılan duyuru şu şekilde:

‘2010 Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) başvuru ücretini yatırıp başvuru işlemini zamanında yapamayan veya başvurusunu tamamlayıp yanlış yaptığı sınav tercihlerini düzeltmek isteyen adayların ekteki formu doldurarak en geç 31 Mayıs 2010 akşamına kadar kişisel olarak ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticiliklerine veya ÖSYM Bürolarına elden teslim etmeleri gerekmektedir. Adaylara önemle duyurulur.’


İlgili ÖSYM açıklama sayfası şu an yine yoğunluktan açılmasa da sistem düzeldiğinde aşağıdaki bağlantıdan ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz:

http://www.osym.gov.tr/Genel/t.ashx?F6E10F8892433CFFD4AF1EF75F7A7968BAEAEDE14133EF9C

Gelen bu son dakika haberi bankaya para yatırıp başvurusunu tamamlayamayan arkadaşlarımızı sevindirirken, bankalardaki sistem yoğunluğunu nedeniyle parasını dahi yatıramayan arkadaşlarımız tarafından üzüntüyle karşılandı.

ÖSYM’yi aldığı bu cesur karadan dolayı tebrik ediyor ancak, banka sistemlerindeki arızanın da göz ardı edilmemesi, bu nedenle para yatırmayan adayların da taleplerinin dikkate alınması konusunda uyarmak istiyoruz.

Gündemin sıcaklığı devam ediyor. Bu aralar uzatılan tarihler oldukça arttı. Bilmyenler için söyleyelim, aynı zamanda KPSS, DGS gibi sınavların yoğunluğunu yaşayan ÖSYM’nin sitesi sürekli felce uğruyor.
KPSS ile ilgili bazı başlıkları da KPSS ‘ye hazırlananlar için aktaralım:

» KPSS Tercih Klavuzu 2010

» ÖSYM KPSS Başvuru Merkezleri

yazılar ygslys.blogcu.com’dan alınmıştır.

Reklamlar

2 Yanıt to "LYS Başvuruları 31 Mayıs’a Uzatıldı"

gençlere başarılar

acemi cadi oyun

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: